Jak je to se snídaněmi

Před pár týdny jsme pro Vás začali připravovat 4 základní druhy snídaní. Jaké snídaně nabízíme, od kdy, do kdy a proč se někdy stane, že přijdete pozdě? 

 

Základem našich snídaní je čerstvost, 100% vlastní výroba, lokální suroviny a snaha dělat věci jinak a líp.

Na snídani si u nás můžete dát tyto snídaně

Jak se snídaně v Mikulově uchytili?

Snídaně jsme připravovali s představou, že na snídani přijde pár lidí z ulice, jaká je ale skutečnost? Snídaně u nás na Terase se staly tak populárními, že se nám na ně vrací jak turisté, tak i místní. Je fajn vidět Vás u nás snídat již několikátý den v řadě 🙂 Moc děkujeme. Denně pro Vás děláme okolo stovky vajec a desítky lívanců. Že to je už co říct? Také si myslíme, ale neuvěřitelně nás to baví a nejlepší pocit číšníka je při odchodu spokojeného zákazníka s úsměvem na tváři.

Od kdy, do kdy?

Tak to je otázka do pranice. Snídaně si u nás můžete oficiálně dát od 8:00 do 13:00 nicméně, jak jsme psali již na začátku příspěvku, snažíme se pracovat s čerstvými a lokálními surovinami, které mají poměrně rychlou dobu „expirace“ a pokud například maliny nespotřebujete do 2 dnů můžete je vyhodit. To nám značně komplikuje nákupní proces a samotné zásobování. Nemáme obrovské sklady plné zmrzlého polotovaru, ale pár ledniček narvaných až po vrch čerstvým ovocem, mlékem a vajíčky. Bohužel se pak stává, že přijdete pozdě a některé (někdy i všechny) snídaně jsou již vyprodány a to i přesto, že ještě neodbila 13. hodina. Samotné nás to trápí, ale nesnášíme plýtvání jídlem a tak Vám raději řekneme, že již máme vyprodáno s doporučením dřívějšího příchodu další dny, než zbytečné vyhazování jídla.

Proč není možné si v době snídaní objednat filtrované kávy

Je to bohužel z kapacitních důvodů. Připravit dobře filtrovanou kávu je poměrně zdlouhavý proces, který v ranním shonu desítek snídaní je absolutně nereálný a pokud bychom Vám jej přeci jen udělali, zbytek našich hostů bude zbytečně dlouho čekat na svoji snídani. Toto omezení platí však jen při větším vytížení, sedíte li v kavárně sami, rádi Vám filtrovanou kávu uděláme 🙂

Nicméně již pro Vás připravujeme možnost dát si svoji filtrovanou kávu ke snídani v podobě Batchbrew.